DEVOJČICA JE PRONAŠLA OVA SABLASNA VRATA: Nećete verovati šta je videla unutra!
Dodajte Kurir u vaš Google izborU Skinskatebergu, Švedska, proizvodnja uglja bila je vrlo popularna 400 godina. Ipak ova tradicija je nestala 1996. godine.
Pre toga, ljudi koji su se bavili ovim poslom živeli su u rustičnim kolibama. Vodili su jednostavne živote. Taj stil života je skoro pa nestao bez traga sve dok lokalne vlasti nisu odlučile da sazidaju male kolibice samo od trave i blata.
Danas, 12 koliba se iznajmljuje gostima novog vlasnika, Anreasa Ahlsa. Gosti mogu da užicvaju u starom načinu života. Kolibe su napravljene u brdima i pružaju osećaj sigurnosti. Kuće nemaju vodu ni struju. Unutra ćete pronaći šporet na drva i dva kreveta. Kuće su takođe opremljene toaletom i saunom pored jezera.
Kuće nisu uopšte urađene u modernom stilu. Mi bismo možda voleli da prenoćimo jednu ili dve noći i da se osetimo bliže majci prirodi, ali to je dovoljno.
(Viral stories)